Preskočiť na obsah

Na úseku Šaštín-Stráže – Kúty bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava 

Zverejnené 28.7.2023.

V období od 1. 8. 2023 do 9. 12. 2023 dôjde k výlukovým prácam na trati Trnava – Kúty. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate medzi ŽST Šaštín-Stráže a ŽST Kúty, ktorú realizuje manažér železničnej infraštruktúry, Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). 

Odhadovaný termín ukončenia výluky je až 31.1.2024, avšak z dôvodu, že počas výluky dôjde k zmene GVD, bude sa meniť aj výlukový GVD na tejto trati. 

Počas celej doby rekonštrukcie bude v úseku Šaštín-Stráže – Kúty zavedená náhradná autobusová doprava (NAD). Počas tejto výluky dôjde aj k zmene vedenia liniek.  

  • Linka Trnava – Senica bude predĺžená až po ŽST Šaštín-Stráže, kde budú vlaky premávať podľa aktuálneho cestovného poriadku.
  • Linka Senica – Kúty – Skalica na Slovensku bude rozdelená na linku, ktorá bude vedená s NAD v úseku Šaštín-Stráže – Kúty, kde bude  platiť výlukový cestovný poriadok a linku Kúty – Skalica na Slovensku, kde sa cestovný poriadok meniť nebude.
  • K zmene dôjde aj na linke Kúty – Brodské, ktorá bude prispôsobená v ŽST Kúty k odchodom a príchodom NAD zo smeru Šaštín-Stráže. 


Počas výluky dôjde aj uzatvoreniu priecestí v Kuklove a v Šaštíne približne na dva týždne, počas II. etapy výluky. Počas uzatvorenia priecestia v Kuklove sa bude meniť trasa NAD nasledovne: Brodské – Kúty – Šaštín-Stráže – Kuklov. Počas uzatvorenia priecestia v Šaštíne sa trasa NAD nemení, avšak autobusy sa v Kuklove budú otáčať späť na hlavnú cestu cez Čáry. Odhadovaný termín: január 2024.
 

Autobusy NAD budú v ŽST Kúty a v ŽST Šaštín-Stráže pristavené pred staničnou budovou. Pre obyvateľov obce Kuklov bude NAD zastavovať pri autobusovej zastávke „Kuklov, kaplnka“ 

Z dôvodu výluky sa v stanici Kúty zruší prípoj smer Skalica na Slovensku (okrem posledného spoja), vznikne však prípoj od vlakov EC Metropolitan zo smeru Brno, Praha.