Preskočiť na obsah

Hlásenie 17. januára

Zverejnené 17.1.2024.

Kategória
  1. Upozorňujeme občanov na prísny zákaz vypúšťania vôd zo sklepov a pivníc  na  verejné  priestranstvá a do priekop v zimnom období, nakoľko v poslednom období sa teploty pohybujú pod bodom mrazu. Z dôvodu tohto konania vznikajú na veľa miestach nebezpečné vrstvy ľadu na cestách a chodníkoch, ktoré nie je možné odstrániť a zabezpečiť bezpečný pohyb občanom. Zvlášť veľmi problémový  úsek je pri Základnej škole, ktorý sa nám napriek viacerým snahám nedarí udržať v stave bezpečnom pre pohyb chodcov.
  2. Vážení občania,
    obecný úrad v Čároch touto cestou vyzýva občanov, ktorí v roku 2023 predali, kúpili, zdedili, skolaudovali, či zbúrali nehnuteľnosť v našej obci, aby si do 31.1.2024 prišli podať na obecný úrad v Čároch priznanie k dani z nehnuteľností pre rok 2024. Občania, ktorí sú ZŤP je potrebné predložiť na obecný úrad prehlásenie k úľave na dani z nehnuteľností, spolu s preukazom ZŤP a OP.
  3. Ubytovňa Karpatia Šaštín-Stráže ponúka možnosť dlhodobého ubytovania pre dôchodcov, robotníkov a sociálne slabšie osoby v cene 231,00€ na mesiac. Ďalšie informácie poskytne pán Strapák na mobilnom čísle 0940 800 980.